| < Resident Evil 5 videoer: eksplosioner, online co-op demo | Bioshock – E3 2008 > |
|---|
Er du en af dem der kæmper i det online Warhawk univers, kan du godt begynde at glæde dig. I morgen kommer nemlig en større opdatering, til version 1.4. Den indeholder blandt andet 2 nye game modes, der skal puste nyt liv i det snart 1 år gamle spil.
Hero mode går ud på at hvert hold har 1 superstærk helt, som trækker point hjem til holdet ved at nedkæmpe fjenden. Samtidig skaffer resten af holdet point ved at nedkæmpe fjendens helt.
Collection mode er en form for multi-flag CTF. Saml flagene på banen, og stop fjenden fra at gøre det samme. Jo flere flag man samler sammen inden man returnerer til basen, jo flere point får man.
Der er selvfølgelig en hel masse andet nyt i opdateringen, som du kan læse mere om her på playstation bloggen.
Opdateringen er gratis.





