| < GTA IV DLC pakker på vej til PS3? | SOCOM 1.60 patch giver spillere gratis DLC > |
|---|
I en nylig post på den officielle PlayStation blog, afslørede SCEAs Katie Reid nogle detaljer omkring inFamous, ifølge hendes indlæg, er inFamous demoen den hurtigst voksende demo nogensinde, den er nemlig blevet hentet ikke mindre end 1 million gange. Det skal blive spændende at se om alle dem der har hentet demoen køber spillet, hvis så, står inFamous til at blive et af de mest solgte spil i år.
inFamous minder til forveksling om en anden titel, hvor du også besidder stor magt og frihed til at forme verden efter dit behov, nemlig Prototype. Det skal blive spændende at se hvilken titel der sælger bedst, har du selv et af spillene, eller begge, hører vi gerne om det i kommentar feltet.
Men den største nyhed i hendes indlæg er afsløringen af inFamous space til Home, der blev ikke fremvist nogle billeder, men det skulle være ganske sikkert at vi i Home ser en stand kun til inFamous og mon ikke der i den forbindelse opstår en masse spændende DLC og kostumer.
Kilde: PlayStation Blog
Du kan tilmelde dig her... |

Daff
said:
|
... Overvejer det kraftigt, efter jeg er færdig med Killzone 2, hvis ikke GT5 eller uncharted 2 lander inden |
Husk at tilmelde dig vores nyhedsbrev, og modtag spændende PlayStation 3 nyheder, spilnyheder, snydekoder, anmeldelser, hacks og gode PS3 tilbud!




