| < Sony: Ingen prisnedskæringer på PS3 i år | Nye Premium Temaer > |
|---|
Ifølge thesixthaxis.coms kilder skulle den kommende firmware 2.50 opdatering udkomme i næste uge i mellem d. 13. og d. 19. oktober. Omkring samtidigt skulle der efter sigende udkomme en PSP opdatering. Normalt går der megen information forude for en PlayStation 3 firmware opgradering, men der har indtil videre ikke været nogen detaljer. Version 2.50 skulle ellers indeholde en masse rettelser og mange havde håbet på at der blev åbnet op for support af PlayStation 2 titler, på alle modellerne.
Hvad tror du selv den nye opdatering vil indeholde?
Kilde: thesixthaxis.com
Du kan tilmelde dig her... |

harle
said:
|
... Jeg troede det krævede en særlig chip, at afvikle ps2 titlerne på 3'erne. En chip der blev sparet væk i 40GB modellen for at holde prisen nede.. |
.Dennis
said:
|
... Det mener jeg også, men der har i lang tid gået rygter om at det kan fikset med en firmware opdatering. Det blir spændende at se om det er sandt. Men har byttet alle mine gamle klassikere væk til ps3 spil... |
Husk at tilmelde dig vores nyhedsbrev, og modtag spændende PlayStation 3 nyheder, spilnyheder, snydekoder, anmeldelser, hacks og gode PS3 tilbud!




