| < Sony’s officielle Bluetooth headset | Pas på Home Beta Injector fælde > |
|---|
Jesse Divnich fra Electronic Entertainment Design og Forskning har i kontrovers samtale med Edge magzine hævdet, at Xbox 360 vil trække foran PlayStation 3 i den kommende juleferie. Analytikeren sagde at Sony stærkt bør overveje at nedskære deres hardware priser før jul.
Dette virker skandaløst. Vi ved ikke med jer derude, men vi tror at Resistance 2, LittleBigPlanet, WipEout HD og PlayStation Home har noget at sige til alt dette.
Divnich hævdede, at produktionsomkostningerne er grundlaget for Sony's afvisning om at skære et par tal fra PS3 prisen." Jeg formoder, at årsagen til at Sony har været så fastholdt på at opretholde sit nuværende prisniveau er fordi de ikke har nået en mere effektiv skala i deres fremstilling af PS3."
Han fortsatte med at sige, "På Langt sigt tror jeg ikke der er nogen tvivl om succesen med PS3, det ser dog ud til at Xbox 360 vil vinde den anden ferie sæson mod PS3 i Nordamerika."
kilde: psu.com
Du kan tilmelde dig her...
Husk at tilmelde dig vores nyhedsbrev, og modtag spændende PlayStation 3 nyheder, spilnyheder, snydekoder, anmeldelser, hacks og gode PS3 tilbud!





