Capcom har netop frigivet deres finansielle kvartalsrapport og den viser nogle ret markante salg, og titlerne og deres salgstal kan du læse mere om her.
Monster Hunter Tri solgte for ikke mindre end 1,15 millioner dollars i Japan alene.
Den japanske udgivet fremviser dermed en 5.9% forøgelse i net salget for perioden. Det går dermed ret godt for Capcom, som dog ikke ønskede at udtale sig udover følgende kommentar "Vi kigger ikke så meget på tallene selv, vi har kun haft nogle få flagskibe ude i tidsperioden".
Det skal blive spændende at se de nye tal, når ekstraudgivelsen til Resident Evil 5 bliver frigivet, alt at dømme efter Resident Evils enorme og velbegrundende succes, kan dette virkeligt være en titel der løfter feltet.
Tjek A-kasse priser
Du kan tilmelde dig her... |

| < Forrige | Næste > |
|---|
Husk at tilmelde dig vores nyhedsbrev, og modtag spændende PlayStation 3 nyheder, spilnyheder, snydekoder, anmeldelser, hacks og gode PS3 tilbud!




